Dacă tot am pătruns în epoca johannismului, fără îndoială viguroasă și reformatoare, și ne-am pătruns, înfrigurați de nerăbdare, cu un optimism revigorant, trimit o invitație celor ce doresc să-și exprime plenar pofta de viață și recunoștința pentru norocul istoric de a fi contemporani acestor vremuri remarcabile pentru a mi se alătura la scrierea blogului cronică – Johannisstan.
Poate fi găsit la johannisstan.wordpress.com.
Adresa de e-mail: johannisstan@hotmail.com
Pot răspunde, de pe acum, la întrebările inevitabile:
De ce cu j ? Pentru că nu am înțeles de ce a rămas dublu n.
De ce cu ss ? Pentru că a rămas dublu n. Trebuie să păstrăm rigoarea.
De ce hotmail ? Păi, cum altfel ?
Ați văzut ce simplu e în johannism ? Bine, în Johannisstan nu va mai fi la fel de simplu. Tocmai pentru asta inițiez Johannisstan – blogul. Să (le) facem tranziția ușoară.
Vorba lungă, chinul sasului. Așadar, cine dorește să participe poate trimite în e-mail sau în comentarii un text, o atenționare, ceva acolo și… ne descurcăm noi. Ca întotdeauna.